działania niepożądane

Mimo, iż coraz więcej pań i to w różnym wieku zwraca uwagę na to, aby konsumowane posiłki były pełne substancji odżywczych, zdarza się, że nasz sposób odżywiania musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe mieszanki mineralne. Jako że rynek odżywek wciąż jeszcze się rozwija, wielkość możliwości wyboru może przyprawić o ból głowy.
Dobrze więc wiedzieć, czym kierować się przy kupnie specyfiku, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie może być zamiennikiem zbilansowanej diety. Bywa jednak że niektórych składników mineralnych czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z jedzeniem. Decydując się na zestaw witamin można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Korzystnie wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych składników potrzeba organizmowi nastolatki, a kompletnie innych – trzeba kobiecie w okresie menopauzy.
Przeczytaj więcej na temat aminokwasów pozostałych
Przy pomocy właściwego preparatu mamy możliwość na przykład zniwelowania różnego rodzaju niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeśli borykamy się z przewlekłym zmęczeniem lekarstwem może okazać się preparat zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki rodzaj preparatu kupimy. Najważniejsze jest jego odpowiednie dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt intensywne.