Życie w Krakowie

Najważniejszym z największych wyzwań w lwiej części polskich miast jest transport. Nasze miasta są nie dostosowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost liczby aut na polskich ulicach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców jak również poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg trzeba włożyć sporo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i remonty już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, jak również lepszej jakości powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.